Ragıp Tüzün Mah İvedik Caddesi No: 202 Yenimahalle / ANKARA / TÜRKİYE

Lenf Drenaj (Ödem Tedavisi)

Hepimizin içinde bizi sağlıklı tutmaya çalışan sessiz bir sistem bulunmaktadır. Buna lenf sistemi adı verilir. Lenf sistemi olmadan vücudumuz bir balon gibi şişer ve vücudumuzdaki sıvılar durgunlaşıp hücrelerimizi öldürür. Birçoğumuz farkında değiliz ama şimdiye kadar yapılan araştırmalar lenf sisteminin en ufak ağrı ya da sızılara, düşük enerjili hissetmemize ya da soğuk algınlığı ve grip oluşumuza etkisi çok fazladır ve bu olumsuzlukların nedeni durgun bir lenf sistemi ya da çökmüş bir bağışıklık sisteminden dolayı olabilir. Lenf damarları cildimizin her santimini kapsayan bir ağ örgüsüdür ve bütün organları çok büyük titizlilikle çevreler. Lenf damarları çok küçük, hassas ve kalın hücrelerdir. Lenf damarlarının içinde renksiz bir sıvı bulunmaktadır. Bu renksiz sıvının görevi lenf damarları ile vücut içinde dolaşarak vücudun sıvı dengesini korumak, bakteri, virüs, inorganik maddeler ve atık ürünler gibi vücut için zararlı maddelerin vücuttan atılmasını sağlamak ve ölü hücrelerin, suyun ve yağların vücuttan dışarı atılmasını sağlamaktır yani bir başka deyişle vücudun taşıma ve dolaşım sistemidir. Lenf damarlarından akan lenf sıvısı insan vücudunun belirli bazı bölgelerinde bulunan lenf bezleri sayesinde süzülür. Doğru yapılan bir lenf drenaj masajı ile lenfatik sistemimizin çalışması ve lenf akış hacminin 20 kat arttırılması teşvik edilmiş olur.

LENF DRENAJ

Lenf drenaj sistemi vücudumuzda biriken ödemlerin atılmasını sağlayan hücre ve dokulara besin taşıyan özetle vücudumuzu yenileyen beyaz kan dolaşımına denir.

Çeşitli nedenlerle vücudumuza giren ve metabolizma artığı olarak açığa çıkan serbest radikaller , kimyasallar , toksinler hızla yaşlanmamıza neden olur . Doğru bir lenf drenaj tedavisi ile toksik etkisi olan bu maddelerin vücuttan atılımı kolaylaşır . Cihaz tarafından şişirilen balonlar vücuda inişli çıkışlı basınç uygular . Böylece damarı aşağıdan yukarıya doğru uygun olarak saran dalgasal basınç oluşur . Bu da kan ve lenfatik akımı kolaylaştırır . Lenf drenaj uygulaması gereği tüm vücudu saran bir tedavi şeklidir. Bu yüzden vücudun tamamına uygulanır. Bölgesel anlamda her hangi bir sakıncası yoktur.

Tedavi alanları

*Selülit probleminde

*Ödem ve Şişliklerde

*Zayıflama tedavilerini desteklemede

*Kılcal damar yoğunlaşması gibi ...

*Hamilelik sonrası oluşan varislerin giderilmesinde - destekleyici olarak * Vücutta biriken toksinlerin atılmasında, tedavi edici ve destekleyici olarak kullanılmaktadır

.Lenf drenaj uygulanmaması gereken durumlar

- Diyabet şeker hastalarında - Yüksek tansiyon hastalarında, - basur hemoroit hastalarında, - Kemik erimesi hastalarında, - Hamilelerde kullanılması sakıncalı olup uzman hekim kontrolünde uygulama yapılmalıdır.

Seans Sayısı

Lenf Drenaj seans sayısı kişiden kişiye değişiklik gösterir. Tedaviyi destekleyici olarak yapıldığında seans sayısıdesteklenen tedavi türüne göre belirlenmektedir. Selülit tedavilerinde ortalama 10 ila 15 seanstan sonra verim alınması mümkündür.

Lenf drenaj için ne kadar zamana ihtiyaç duyarız

Lenf Drenaj seansları yaklaşık 20 - 25 dk. Sürmektedir. Kişiye göre 2 ila 4 gün aralıklarla uygulama yapılmaktadır.

 

instagram web viewer