Lina Kadın Sağlığı
Ragıp Tüzün Mah İvedik Caddesi No: 202 Yenimahalle / ANKARA / TÜRKİYE

Cinsel Terapi

Terapi Gerektiren Cinsel Sorunlar

Ağrılı Cinsel İlişki: Cinsel ilişki esnasında ağrı, acı gibi duyguların hissedilmesi tıbbi tıpta Disparoni olarak adlandırılmaktadır. Kadınlarda, ilişki esnasında ağrı vajinanın girişinde, vulvada ve içeride derinde duyulabilir. Pek çok çiftin evlilik hayatlarını olumsuz yönde etkileyen bu durum kesinlikle tedavi edilmesi gereken durumlardan biridir.

İstek Farklılıkları: Kadınlarda ve erkeklerde cinsel isteğin oluşumu farklı şekilde gerçekleşir. Bunun sebeplerinden en önemlisi ise anatomik ve fizyolojik özelliklerinin farklı olmasıdır. Kadınlarda cinsel uyarılma, duygusal uyarılma ile olurken erkeklerde zihinsel ve görsel uyarılma ile olur. Bu nedenle kadınlarda uyarılma erkeklere göre daha zor ve yavaştır. Bu da yeni çiftler arasında alışma, tanıma süreci boyunca sorun olabilir ve uzun sürebilir. Tedavi ile bu sorunu daha kolay ve hızlı çözülmesi mümkündür.

Vajinismus: Vajinismus, kadınların cinsel birleşme anında istemsiz, farkında olmadan vajina, bacak bazen tüm vücut kaslarını kasmaları sonucunda erkeğin cinsel organı penisin vajen içinde hiç girememesi veya son derece ağrılı ve zor bir şekilde girmesiyle karakterize bir cinsel sorundur. Vajinismus tedavisinde ilk ve en önemli basamak çiftlerin bu sorunun bir çözümü olduğunu kabullenmeleri ve profesyonel bir yardım almak için kliniğimize başvurmalarıdır.