Ragıp Tüzün Mah İvedik Caddesi No: 202 Yenimahalle / ANKARA / TÜRKİYE

Lazerle Vajinoplasti

Kadının dış genital organlarını oluşturan vajina, labium majörler (Dış Dudaklar), labium minörler (İç Dudaklar) ve klitoris doğal olarak her kadında bulunur ancak şekil ve görünüm açısından farklılıklar göstermektedir veya doğumdan sonra değişimler olabilir.

Bu değişimlerden biri aşırı genişlemedir. Vajinanın aşırı genişlediği durumlarda cinsel ilişki sırasında içeriye hava kaçarak gaz çıkarma tarzında sesler oluşabilir ve bu durum cinsel hayatı olumsuz etkileyebilir. Kadınlar problemin tam olarak neden kaynaklandığını bilmediklerinden veya paylaşamadıklarından ötürü sorunu çözümsüz sanmaktadır. Günümüzde bu tip problemler konservatif veya cerrahi tedavi ile düzeltilebilmektedir. İşte bu amaçla vajinaya yapılan girişimlere VAJİNOPLASTİ denmektedir.

Günümüzde en çok tercih edilen yöntem lazerle vajinal daraltmadır. Vajina yaklaşık 10 cm’lik bir kanal olmasına rağmen cerrahi uygulamalar ancak giriş birkaç cm’lik kısmına etkili olmaktadır. Oysa günümüzde Er:YAG lazer ile vajinal daraltma işlemi vajinal kanalın tümünü sıkılaştırmakta yani rahim ağzından vajina girişine kadar etkili olmaktadır. Böylece vajinal mukuzal dokuda kollajenizasyonun uyarılmadığı tek bir alan kalmamaktadır. Kanal boydan boya daha genç bir dokusal yapıya ve anatomiye kavuşmaktadır. Ayrıca Fotona Er:YAG lazer vajinoplastide uygulama cerrahi bir işlem olmaması nedeniyle vajinal bölgede yüzeysel sinir kesileri olmayacaktır. Böylece vajinal duyarlılık azalmamakta ve erkek cinsel organının vajina içinde yarattığı basınç hastalar tarafından daha iyi hissedilmektedır. Cinsel doyuma ulaşmada bu nedenle daha belirgin artmaktadır.

Neden Lazerle Vajina Daraltma?

  • Ameliyat, anestezi, kesi ve dikiş gerektirmiyor (non-invasive)
  • Uygulama esnasında veya sonrasında acı duyulmuyor
  • 20-25 dakika gibi kısa bir süre içinde kolayca uygulanabiliyor
  • Günlük yaşantıya hemen dönülebiliyor
  • Yüksek başarı oranları ve hasta memnuniyeti sağlayan etkili bir çözüm
  • Komplikasyon riski ve yan etkisi olmayan güvenilir bir sistem